Анонсы

15 грудня о 10:00 у медіа-центрі ДНІПРО ПОСТ відбулася прес-конференція «Індекс публічності 2016: чи є прогрес у роботі місцевих рад?».

 

У прес-конференції беруть участь:

- координатор проекту «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування» у м. Дніпро Олена Таранова;

- експерт ГМ «ОПОРА» з питань електронного врядування Денис Давидов;

- громадський консультант ГМ «ОПОРА» Юлія Лисенко.

 

 

Олена Таранова:

«Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування» - це проект, який проводиться ГМ «ОПОРА» спільно з партнерами починаючи з 2013 року. Місто Дніпро бере участь у ньому з 2014 року. Керівник проекту на загальнонаціональному рівні Неберикут Олександр. Вчора відбулася презентація результатів всеукраїнського вимірювання. А сьогодні ми хочемо познайомити вас із результатами вимірювання публічності міської ради міста Дніпро. “Ваша непублічність ускладнює нам життя” - це слова з ролику, який розміщено на сайті Індексу публічності. Наш проект спрямований на те, аби підвищити рівень прозорості, підзвітності та відкритості органів влади.

У 2016 році дослідження охопило усі обласні центри, окрім Донецька та Луганська. А його результати дозволили проаналізувати та порівняти публічність муніципалітетів у цілому. А також сформувати окремий рейтинг публічності міських голів, виконавчих органів та депутатського корпусу. Задовільний рівень цього року мають муніципалітети, які набрали від 61% до 80%. Це міська рада Луцька — 79%, Івано-Франківська — 78%, Києва — 67%, Вінниці — 64%, Кропивницького — 63%, Чернівців — 62% і Львова — 61%. Рівень публічності місцевого самоврядування м. Дніпро знизився на 3%, якщо порівнювати з минулим роком. І на 10,6% - якщо порівнювати з 2014 роком. Тобто протягом останніх 3 років ми бачимо тенденцію зниження рівня публічності. І це враховуючи те, що після вимірювання надавалися рекомендації ГМ «ОПОРА» міськраді. Нею були запроваджені онлайн-трансляції сесії та ряд інших публічних заходів. Цього року у Дніпрі найнижчий рівень публічності з усіх обласних центрів в Україні.

 

Денис Давидов:

Найменший індекс публічності у Дніпрі мають виконавчі органи, виконавчий комітет міської ради та департаменти. За останній час відбулися 2 дуже негативних та безпрецедентних випадки. Це повне закриття міської ради для відвідування громадянами, а іноді і депутатами у дні проведення засідань виконкому. Такі випадки буди 10 та 24 листопада. На дверях міської ради відповідні повідомлення. Такі ситуації є неприпустимими. На щастя, міська рада це зрозуміла і з 30 листопада засідання відбувалися у більш сприятливих умовах. Виконавчий комітет проводиться не для влади, в першу чергу він проводиться для мешканців міста. Але на сайті міської ради немає інформації, як громадяни можуть потрапити на засідання виконкому. А також відсутня актуальна версія регламенту. Її можна знайти у розділі з документами, які прийняла міська рада. Але там також є окремий розділ, який присвячено регламенту. Та ця версія була прийнята ще за часів Івана Івановича Куліченко. Також у 2016 році були погані тенденції щодо доступу громадян до сесії міської ради. Так, відбуваються онлайн-трансяції, але взяти участь у сесії, не говорячи про виступ з трибуни, зазвичай проблематично. Всі пам'ятають скандали навесні 2016 року з перепустками, чергами, підвозом на автобусах. Також на сайти є проблеми з інформацією про департаменти міської ради. Про деякі взагалі відсутня інформація, про деякі — немає актуальної інформацію, у інших — про перелік членів.

 

Юлія Лисенко:

У загальному рейтингу публічності депутатів міської ради вони зайняли передостаннє місце із показником 44%. У порівнянні з попереднім роком лише на 1% менше. Але якщо порівнювати із попередніми областями, то вони зробили кроки у бік покращення і намагаються розвиватися. На жаль міська рада Дніпра стоїть на місці. Ми передусім досліджували офіційний сайт міської ради та надсилали запити. Тому що не всю інформацію можна побачити на сайті. На офіційному сайті повинна міститися докладна інформація про усіх депутатів, біографічні дані та фотокартки депутатів. Наразі є лише фото. А також інформація про майновий стан депутатів. Наразі є лише біографічні дані, про повноваження та графік прийому секретаря ради, проте відсутня декларація. На сайті є інформація про межі округів та депутатів, які від них обрані — це плюс. Та інформація про права та обов'язки депутатів.

 

Детальніше про результати дослідження — дивіться у відео:


 

 

 

25-01-2017, 16:40 | Анонсы