Анонсы

10 жовтня об 11:00 в медіа-центрі ДНІПРО ПОСТ відбулася прес-конференція «Відкриття виставки нових експонатів з фондів Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста та приватних зібрань Дніпра».

 

У прес-конференції взяв участь:

- директор Громадського Музею Хреста Віктор Векленко.

 

Віктор Векленко:

Це вже 5 виставка в цьому році. Цього разу ми вирішили зробити щось екстраординарне. Місяць тому ми робили подібну цікаву виставку у Петриківці, потім з УПЦ КП вирішили зробити дещо більше. 13 жовтня о 15:00 у соціо-культурному центрі міської бібліотеки ми покажемо близько 650 експонатів, 600 з яких наші, інші — з приватних колекцій.

Вперше покажемо Запорізьку область, представимо близько 200 дукачів з 15 областей України. Ми зробимо міні-експозицію по Кам'янському, є нові експонати з півночі Луганщини часів 17-18 ст, з Рубіжного. 19 століття — це Слобожанщина, Полтавщина, Київщина, Черкащина. Є види хрестів, які ми знаходимо по всій Україні, це величезний спільний культурний простір.

Хрести ще й виконували роль прикрас, переважно, жіночих прикрас. Є штамповані хрести, на деяких збереглися залишки емалі. Є дещо, що нагадує про буремні роки, коли чавилася церква. Справжнім відкриттям став хрестик з пластмаси, це вже 20 століття. Найказковіший хрест — яблучний спас, яким жіночки прикрашали себе у 18-19 столітті.

Все це треба бачити. Виставка буде цікава всім. Складно розповідати про справу життя. 13 жовтня музеєві Хреста виповниться 3 роки. Головний лейтмотив виставки — Україна з вірою у серці. Виставка триватиме місяць.

Детальніше — дивіться у відео.

 

 

 

25-01-2017, 16:40 | Анонсы